Mi baja Stephen Kingnek a gyerekekkel?
Stephen King új könyve, Az intézet egy Tűzgyújtó-reboot. Az 1980-as klasszikusában egy nyolc éves kislányt rabol el a csúf, gaz állami intézmény, hogy nem mindennapi képességeit a saját céljaira kiaknázza.
Stephen King új könyve, Az intézet egy Tűzgyújtó-reboot. Az 1980-as klasszikusában egy nyolc éves kislányt rabol el a csúf, gaz állami intézmény, hogy nem mindennapi képességeit a saját céljaira kiaknázza.
A ragyogás négy évtizede hozza ránk a frászt papír alapon és mozgóképes formában. A maga nemében mindkét változat mestermű. A folytatás, az Álom doktor a két verzió legjobb pillanatait elegyíti – kár, hogy ez csak a film végére sikerül.
Mozikban a Kedvencek temetője legújabb filmváltozata, amire válaszul az Európa Kiadó új köntösben – filmes borítóval és filmcímmel – újra kiadta Stephen King klasszikusát, az Állattemetőt. Csupán a kemény kötés hiányzik – ez a történet igazán megérdemelné már, hogy megkapja a maga végső, időtálló formáját.
Stephen King és a fia, Owen összeálltak, hogy a nők védelmezőiként és a feminizmus lovagjaiként harcba szálljanak a világ ellen.
Az én nevem, a bájos Annie, ha haragszom, nem akarsz a közelemben lenni… Megnéztem a Karinthy Színházban a Stephen King klasszikusból készült Tortúrát, és benne Balázs Andreát, aki remek színésznő, nem pedig Kasszás Erzsi.
Ismét ránk kényszeríti bohócfóbiáját Stephen King. Szalmahaj és krumpliorr? Fuss, Forrest, fuss… az első moziba be! Végre egy valamirevaló King-féle horror-adaptáció!
Kár, hogy a filmjogokat nem az HBO vette meg, A Setét Toronyból könnyen kinőhette volna magát egy új Trónok harca.